V Základnej škole Lietava úspešnejší

O projekte

O projekte

V základnej škole Lietava úspešnejší II.

VÝZVA : V základnej škole úspešnejší II

Názov projektu:  „V Základnej škole Lietava úspešnejší“

Schválené:  Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku (č. OPĽZ/272/2019) k DOP „V Základnej škole Lietava úspešnejší“, bola uzavretá medzi Ministerstvom školstva vedy, výskumu a športu SR a Základnou školou Lietava, 013 18 Lietava 216  dňa 24.09.2019 . Zmluva o poskytnutí NFP nadobudla účinnosť dňom nasledujúcim po dni jej zverejnenia v CRZ poskytovateľom, teda 01.10.2019.

Trvanie projektu: 36 mesiacov (október 2019 – september 2022).

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu projektu:            86 616,00 €

Nenávratný finančný príspevok:                                           82 285,20 €  (95%)

Finančné zabezpečenie školou  :                                             4 330,80 € (5%)

Podpora projektu:

a.) Vytvorenie a obsadenie 1 nového pracovného miesta špeciálneho pedagóga za

účelom zlepšenia školskej úspešnosti žiakov vrátane žiakov so ŠVVP

b.) Vytvorenie a obsadenie 1 nového pracovného miesta asistenta učiteľa za účelom

zlepšenia školskej úspešnosti žiakov vrátane žiakov so ŠVVP

Cieľ projektu:

• Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Hlavné aktivity:

1. Cieľom 1. hlavnej aktivity je zlepšenie študijných výsledkov žiakov ohrozených školským neúspechom – výstup aktivity bude merateľný na základe klasifikácie, zlepšenia školských výsledkov a stavu žiakov vrátane žiakov so ŠVVP. Cieľ 1. aktivity budeme plniť prostredníctvom  školského špeciálneho pedagóga.
  2. Cieľom 2. aktivity zameranej na činnosť asistentov učiteľa a očakávaným výsledkom aktivity je utváranie vhodných podmienok pre vzdelávanie s dôrazom na uplatňovanie rovnakého prístupu ku vzdelaniu a zlepšenie školských výsledkov žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktoré budeme na konci projektu overovať pomocou výsledkov žiakov, klasifikáciou žiakov. Činnosť asistentov učiteľa bude zameraná na skvalitnenie vyučovacieho procesu žiaka so ŠVVP a zlepšenie jeho vyučovacích  výsledkov.

Bližšie informácie o činnosti asistentov učiteľa a školského špeciálneho pedagóga nájdete na webovom sídle školy https://zslietava.edupage.org/ v menu Navigácia.