História školy

V roku 1953 bola v Lietave zriadená osemročná stredná škola. Vyučovalo sa v štyroch, neskôr v piatich miestnostiach, ktoré boli roztrúsené po celej dedine. Vzhľadom na  nedostatok miestností vyučovanie bolo organizované v dvoch zmenách.  V kronike školy sú uvedené ako triedy pre žiakov tieto budovy:

• škola pod kostolom
  • požiarna zbrojnica
  • u Šťastných
  • Osvetová beseda
  • "Drevenica"

V Drevenici sa nachádzalo centrum školy, kde prácu organizoval riaditeľ a vedenie školy. Od školského roku 1960/61 sa začalo vyučovať v novopostavenej budove s deviatimi triedami a špeciálnou učebňou. V novembri 1960 bola do užívania odovzdaná nová školská bytovka, ktorá mala veľký význam pri stabilizácii pracovných síl v škole.

V školskom roku 1960/61 navštevovalo školu 344 žiakov.

Postupne bol v areáli školy vybudovaný školský park, športové ihriská a komunikácie. Do školského obvodu patria obce Lietava, Podhorie a  Lietavská Závadka.